Prefabrik çelikevler vilalar 05325704832

Yayınlanma Tarihi: 06-10-2020 23:35:41 | İlan Sahibi: Ramazan Serttürk | ŞEHİR: Antalya | ADRES: merkez |

TEKNİK ÖZELLİKLER

Prefabrik yapının imalatı kar yükü 80 kg/m2, rüzgar hızı 90 km/sa. ve 1. derece deprem bölgesi şartları dikkate alınarak yapılmaktadır.

Prefabrik yapılar ağırlıkları 60 kg.-85 kg. arasında değişen 4 farklı duvar panelinin modülasyonu ile genişlik ve uzunlukları 1250 mm.’nin katları olacak şekilde her türlü yerleşim planına uygulanabilir. Bu duvar panelleri; dolu duvar paneli, pencereli duvar paneli ve kapılı duvar paneli şeklindedir.

TAŞIYICI SİSTEM

A-KUTU PROFİL TAŞIYICI SİSTEM
Değişkenlik göstermekle birlikte genel olarak:
Alt şase/platformda 80*120*3 mm,taramada 40*80*2.5 mm,duvarlarda 40*60*2.5 mm,çatı makaslarında 30*40*1.5, asma tavan taşıyıcılarında 20*40*1.5 mm demir profiller kullanılmaktadır.
B-GALVANİZLİ BÜKME SAC TAŞIYICI SİSTEM
Uygulanacak projeye göre taşıyıcı sistem özel bilgisayar programları yardımıyla statik hesapları yapılarak dizayn edilmektedir.90 mm ve 140 mm arası kalınlıkta profiller kullanılarak iskelet oluşturulmaktadır.Kullanılan malzeme kalınlıkları 1.2 mm’dir.Bağlantılarda cıvata somun sistemi olduğundan sökülüp takılabilmektedir.

DIŞ DUVAR KURULUŞU
Duvar kalınlığı 10 – 15 cm
1-American siding veya polistren dış cephe kaplama malzemesi (üzeri akrilik esaslı çimento bazlı malzeme ile kaplı) 2-Nem bariyeri 3-OSB 10 mm 4-Çelik taşıyıcı sistem 5-Taş yünü veya sert polistren levha 6-Alçıpan levha 7-Alçı 8-Boya katmanlarından oluşmaktadır.
Duvarın ısı-ses yalıtımı 54 cm. tuğla, 20 cm. ytong duvara eşdeğerdir.

İÇ DUVAR KURULUŞU
Duvar kalınlığı 7 – 9 cm
1-Alçıpan levha 2- Çelik taşıyıcı sistem 3- Taşyünü veya sert polistren levha 4-Alçıpan levha katmanlarından oluşmaktadır.
ÇATI VE ÇATI ÖRTÜSÜ
Özel imalat profillerden oluşan çatı makasları taşıyıcı üzerine çatı örtüsü olarak OSB levhanın üzerine nem bariyeri ile shingle uygulanır. 40 cm.’lik saçak ve yağmur dereleri mevcuttur.Dereler,yağmur iniş boruları galvaniz sacdır.
TAVAN İZOLASYON VE KAPLAMASI
Prefabrike binanın tavanı özel kutu profiller ile birleştirilen alçıpan levhalardan meydana getirilir. Alçıpan levha ebatları 1200x2400x12 mm.’dir. Tavan ısı-ses izolasyonu 80 mm camyünü ve taşyünü ile yapılmaktadır.
KAPILAR
Amerikan panel kapı kullanılmaktadır.İsteğe bağlı olarak kaplama veya lake kapı kullanılabilir.
Dış kapı çelik kapıdır.
PENCERELER
PVC pencere ve kapı sistemleri kullanılmaktadır.Camlar ısı camdır.Doğrama kalınlığı 60 veya 70 mm’dir.
ELEKTRİK TESİSATI
Elektrik kabloları sıva altı şeklinde döşenen antikron kablolar ile çekilmektedir. Prizlerde 3x2,5 'luk - Aydınlatmada 2x1,5'luk HES elektrik kabloları kullanılmaktadır. Elektrik sigortalarında ise, SIEMENS-WL OTOMAT kullanılır. Anahtar ve prizler Vİ-KO markadır. Her odaya bir anahtar ve bir priz konulmaktadır. TV-TELEFON TESİSATI TV - Telefon tesisatı plastik borular içerisinden sıva altı olarak çekilmektedir. Yapının salon bölümüne Vİ-KO marka bir telefon prizi ve TV anten prizi konulur.
SIHHİ TESİSAT
Pis su tesisatı altyapısı müşteri tarafından zemin betonu hazırlanırken yapılır. Temiz su tesisatı 20mm PVC borular ile sıva altı olarak yapılır. Sıcak su tesisatı mevcuttur. Wc-Duş-Mutfak tesisatları yapılmaktadır. Banyo ve WC’lerde ıslak zemin kaplamaları 1. sınıf seramiktir.Müşterinin tercihi doğrultusunda renk ve desen seçilmesi mümkündür. Vitrifiye (klozet veya hela taşı,lavabo v.b) ve armatürler (batarya ve musluklar) 1. sınıf malzemeden kullanılmaktadır.
ODA ZEMİN KAPLAMALARI
Yapının oda ve salon zemin kaplaması ithal laminat parkedir. Müşteri ürün kataloğundan renk belirleyebilir.
MÜŞTERİYE AİT İŞLER
Uygulanacak projenin alt yapı ve zemin betonu, gerekli hallerde zemin etüdü, proje, izin, ruhsat, 200 m2’den büyük inşaat alanlarında projenin uygulanacağı il’de var ise yapı denetimi, belediye işleri, resmi işlemler, ısıtma-soğutma tertibatları, tüm beyaz eşya ve mobilyalar, şömine, jakuzi, otomatik garaj kapısı, montaj için gerekli elektrik temini ve harici hat çevre bağlantıları müşteriye aittir.

İletişim Ramazan Serttürk: Prefabrik çelikevler vilalar 05325704832

Telefon: 05325704832

*

*

*


captcha

İlan düzenleme bilgilerini gönder

ÜYE OLMADAN ÜCRETSİZ İLAN VER